|

Recenzja książki “PSYCHOefekty” – Kamil Zieliński

psychoefekty recenzja

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego myślisz w taki, a nie inny sposób? Dlaczego Twoja reakcja na daną sytuację społeczną jest taka, a nie inna? Książka Kamila Zielińskiego przedstawia i opisuje 50 sytuacji, z którymi mamy styczność każdego dnia i opisuje je z perspektywy psychologii.

Pomimo tego, iż większość z omawianych efektów poznałam w trakcie studiów i tematyka nie była mi obca, to treść książki mocno mnie wciągnęła. Wiele zagadnień mnie zaskoczyło i skłoniło do przemyśleń! Zjawiska psychologiczne wydają się być
trudne w odbiorze, aczkolwiek zostały one omówione przez autora w niezwykle prosty i przekonywujący sposób. Kluczowe w tej publikacji jest to, iż psychoefekty które zostały w niej poruszone, dotyczą każdego z nas. W życiu codziennym doświadczamy opisywanych psychoefektów, poddajemy się ich działaniu i współpracujemy z nimi.

Nie sposób przeczytać tą książkę w ciągu jednego wieczoru. Jest to jedna z pozycji książkowych, która skłania do analizy każdego rozdziału i przeniesienia zdobytej wiedzy na życie codzienne. Na wyróżnienie zasługuje również struktura książki-zachęca do dawkowania sobie wiedzy i daje możliwość szybkiego powrotu do informacji, którą chcemy odświeżyć.

Rozdziały publikacji są spójne i posiadają określoną budowę: wstęp, krótki opis zjawiska, definicję, zastosowanie w życiu codziennym oraz wpływ na nasze postępowanie.

“Psychoefekty” to książka, która powinna trafić w ręce każdej osoby, która choć trochę interesuje się psychologią człowieka. Jestem przekonana, iż pozwoli ona spojrzeć w inny sposób na zachowania czy podejmowane decyzje. Nie tylko nas samych, ale również osób z naszego otoczenia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *