Doradca kariery – kiedy warto skorzystać?

doradca kariery

Żyjemy w dynamicznym świecie zawodowym, pełnym nieustannych zmian i wyzwań. Ciągle jesteśmy bombardowani informacjami o nowych technologiach, potrzebie nieustannego rozwoju zawodowego oraz sztucznej inteligencji. 

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, czy to, co robisz zawodowo, przynosi Ci pełną satysfakcję? Chciałabyś się przebranżowić, ale nie wiesz, od czego zacząć? Otrzymałaś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i chciałabyś się przygotować z rekruterką? Słyszałaś o tym, iż rekruter może napisać do Ciebie na LinkedIn z propozycją rozmowy, ale Ty nie masz pojęcia, jak uzupełnić swój profil? 

Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco — być może nadszedł odpowiedni moment, aby skorzystać z usług doradcy zawodowego.

Doradca zawodowy, a może doradca kariery?

Osobiście preferuję określenie doradca kariery, więc będę tutaj częściej posługiwać się tym określeniem.

Doradca kariery to osoba, która pomaga w procesie kształtowania Twojej drogi zawodowej: od momentu budowania samoświadomości (w czym jestem dobra, jakie są moje mocne strony, potencjał, predyspozycje, wartości, umiejętności itp), poprzez pomoc w rozwoju zawodowym, wyborze studiów, kursów szkoleń oraz proces rekrutacji (profesjonalne CV, profil na LinkedIn, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej itp), aż po wsparcie w wyborze najkorzystniejszej oferty pracy czy też naukę negocjacji wynagrodzenia. 

Zakres wsparcia każdego doradcy kariery (czy też obszar, w którym się specjalizuje) może być indywidualnie określony przez specjalistę.

Doradca kariery - kim jest i czym może Ci pomóc?

Doradca kariery to często osoba związana z HR (zarządzanie zasobami ludzkimi), psychologią, socjologią lub pedagogiką. Doradca zawodowy powinien posiadać  szeroką wiedzę na temat rynku pracy, procesu rekrutacji, rozwoju zawodowego oraz umiejętność analizowania i oceny kompetencji zawodowych. 

 

Czym się zajmuje doradca kariery?

✔️ pomaga w identyfikacji mocnych stron, potencjału, predyspozycji zawodowych, umiejętności, co pozwala na zaplanowanie ścieżki kariery zgodnej z naturalnymi predyspozycjami,

✔️ wspiera w opracowaniu planu rozwoju zawodowego, wskazuje kompetencje, które trzeba zdobyć, aby zwiększyć szansę osiągnięcia zaplanowanego celu,

✔️ pomaga klientom w momencie przebranżowienia,

✔️ wspiera w szukaniu pracy: otrzymasz wsparcie dotyczące docierania do wybranych pracodawców jak i szukania pracy (rynek jawny i ukryty),

✔️ przekaże Ci wiedzę na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy: trendy, zawody przyszłości, jakie kompetencje są najbardziej cenione na rynku pracy oraz jakie są prognozy ekspertów na nadchodzące miesiące; dowiesz się również, w jakich branżach prowadzonych jest najwięcej rekrutacji, a w jakich najmniej,

✔️ opracuje dla Ciebie profesjonalne CV, które będzie adresowane na konkretne ogłoszenie rekrutacyjne, podkreśli Twoje kluczowe kompetencje oraz będzie uwzględniało słowa kluczowe,

✔️ pomoże Ci w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej: otrzymasz wskazówki, które pozwolą Ci odpowiedzieć na pytanie: jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Dostaniesz również inspiracje dotyczące skutecznej autoprezentacji, czy też jak radzić sobie ze stresem,

✔️ pomoże Ci ocenić Twoje kompetencje pod kątem wybranego stanowiska pracy; dostaniesz feedback o ewentualnych obszarach (certyfikat, szkolenie itp), które powinnaś uzupełnić, aby być atrakcyjną kandydatką na rynku pracy.

 

doradca zawodowy

Wpadnij na konsultację kariery

💬 Wirtualna burza mózgów, w trakcie której przeanalizujemy Twoje wyzwania i nurtujące Cię zagadnienia, związane z Twoją karierą zawodową. Przebieg konsultacji kariery zależy od Twoich potrzeb. Wysłucham Cię, przeanalizuję ważne dla Ciebie zagadnienia, zmobilizuję Cię do działania oraz zaproponuję rozwiązania. Podzielę się również z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.

🎧 Z naszej wirtualnej kawy wypuszczę Cię ze spersonalizowanymi do Ciebie i Twojej sytuacji rozwiązaniami, które wesprą Twój rozwój zawodowy.

Jakie pytania najczęściej słyszy doradca zawodowy?

✅ jak dotrzeć do ofert rekrutacyjnych, które znajdują się na ukrytym rynku pracy?
✅ jak odkryć mocne strony, potencjał oraz predyspozycje?
✅ co powinnam sprawdzić przed rozmową kwalifikacyjną?
✅ co to jest system ATS i jak dostosować do niego swoje CV?
✅ mam lukę w CV – co na powie potencjalny pracodawca?
✅ w jakich branżach jest największe zapotrzebowanie na pracowników?
✅ jakie kompetencje powinnam zdobyć, aby być bardziej atrakcyjną kandydatką na rynku pracy?
✅ jak uzupełnić profil na LinkedIn, aby przyciągał rekruterów?
✅w jaki sposób mogę odkryć, na jakim  stanowisku pracy sprawdzę się najlepiej? 

Czy warto umówić się na indywidualną konsultację kariery?

Rozmowa z doradczynią kariery może okazać się kluczowym i decydującym momentem w Twojej karierze. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad zmianą kierunku zawodowego, chcesz lepiej wykorzystać swoje umiejętności, czy po prostu potrzebujesz wsparcia w zakresie opracowania planu rozwoju, jestem tutaj po to, aby podzielić się z Tobą zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Czy warto umówić się na spotkanie indywidualne z doradcą kariery? Odpowiedź zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i celów zawodowych. Jednak wiele osób, z którymi współpracowałam dostrzega moje ogromne zaangażowanie i indywidualne podejście do klienta. Jeśli wahasz się, przeczytaj opinie innych klientów, którzy skorzystali z usług doradcy kariery. Ich doświadczenia mogą dostarczyć cennych wskazówek i pomóc Ci podjąć decyzję. 

Czy chcesz odkryć pełen potencjał swojej kariery? Daj szansę doradcy zawodowemu i ruszajmy razem na ścieżkę sukcesu!

Co możesz osiągnąć dzięki spotkaniu online 1:1 z doradcą zawodowym?

odnajdziesz się we współczesnych realiach rynkowych,
✅ będziesz wiedziała, jak dotrzeć do ukrytego rynku pracy,
✅ otrzymasz konkretne wskazówki, jakie powinnaś podjąć działania, chcąc znaleźć satysfakcjonującą pracę,
z odwagą i pewnością siebie będziesz wysyłała swoje CV,
✅ bez obaw i stresu pójdziesz na rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ będziesz świadoma swoich atutów,
✅ zbudujesz pozytywny wizerunek zawodowy,
✅ będziesz właścicielką profesjonalnego profilu LinkedIn.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *